Mantas Baršys

Manto Baršio šeimos ūkis | Viskoko sodybėlė

Darnus ir gyvas kaimas neįsivaizduojamas be smulkių, save pilnai išlaikančių ir besididžiuojančių tuo ką daro smulkių šeimos ūkių. Ūkiai, nesidriekiantys šimtus ar tūkstančius hektarų, be išlygų įpareigoja tausoti aplinką kurioje ūkininkas gyvena, nes tai pagrindinis jo pragyvenimo, maisto ir dvasinio peno šaltinis.

Ekologijos dėsnių supratimas, darnus gyvenimo būdas, nepriklausomybė ir savarankiškumas itin svarbūs ir neatsiejami mažų, šeimos ūkių kontekste. Prisiminkime senolių posakius ir patarles, dar neseniai pagarba gamtai ir jos puoselėjimas buvo viena esminių kaimo žmogaus savybių.

Kodėl tas jausmas, pasaulėžiūra ir pasididžiavimas savo klestinčiu ūkiu dingsta? Kodėl “gero ir naudingo” ūkio matavimo svertai pakrypo vien tik į ekonominius dalykus?

Atsakymas labai aiškus ir paprastas – pramoniniam žemės ūkiui mūsų dirvožemis, bioįvairovė ir aplinka, tai tik paprastas, buhalterinis resursas, kurį po nusidėvėjimo bus galima pakeisti kitu. Bet ar tikrai? Kas norės gyventi ir auginti vaikus nualintoje ir suniokotoje, nuogoje aplinkoje?

Viskoko sodybėlė – maistui, vaistui, poilsiui ir žinioms

Ką tik nuskinta ir surinkta, šviežia Viskoko sodybėlės produkcijaMūsų nedidukas ūkelis Rokiškio rajone, tai ne beribių hektarų banguojančių javų ūkis, o paprastas, gyvas ir tikras šeimos gyvenimo būdas. Manome, kad betarpiškas valgytojo ir augintojo bendravimas – vienintelis būdas užtikrinti maisto kokybę. Būtent todėl mūsų sodybėlės varteliai visuomet atviri visiems: norintiems įsigyti ar paragauti tikro šviežio maisto, praleisti laiką dalyvaujant kasdienėse ūkio veikluose ar tiesiog pailsėti.

Savo valgytojus džiuginame pakankamai dideliu asortimentu įvairaus šviežio maisto: gamtinės žemdirbystės principais augintomis įvairiausiomis daržovėmis, laukiniais maistiniais ir vaistiniais augalais, uogomis, grybais, laisvai besiganančių laimingų vištų šviežiais kiaušiniais, ožkų pieno produktais, šviežiu pienu, šviežia mėsa.

Daugiau informacijos apie mūsų produkciją rasite mūsų tinklaraštyje adresu www.viskoko.lt arba žemiau nurodytu telefonu ar el. paštu. 

Su šypsena ir smilga lūpuose,

Mantas ir Lina | Viskoko sodybėlėJūsų sodininkas ir daržininkas, Mantas!

Tel.: +370 650 11579,
el.p. mantas.barsys@gmail.com
www.viskoko.lt

Komentarai uždrausti.