Šiuo metu suteikti GŽ sertifikatai

Čia skelbiami šiuo metu sertifikuoti ir parduodami gamtinės žemdirbystės produktai. Sertifikatas yra elektroninio tipo. Jeigu augintojo produktai nenurodyti čia, reiškia jie nėra sertifikuoti.

Šiuo metu sertifikuotų gamtinės žemdirbystės produktų nėra

———————

Produkcijos kokybė užtikrinama dviem lygiais – sertifikuotojo ir paties valgytojo-pirkėjo. Sertifikuotojas kokybę tikrina trim etapais. Pirmas etapas: egzamino būdu anksti prieš sėją patikrinamos augintojo žinios ir bendras supratimas kaip užauginti kokybišką produktą. Antras etapas: sertifikuotojas lankosi augintojo darže vasarą kai produkcija auga ir tikrina ar tikrai gerai auginama. Trečias etapas: atėjus derliaus metui sertifikuotojas patikrina ar tikrai augintojui pavyko laikytis GŽ reikalavimų, ar tikrai užaugo aukštos kokybės, geromis skoninėmis ir aromatinėmis savybėmis pasižyminti produkcija, ištiriamas nitratų kiekis ir tik tuo atveju, jei produkcija atitinka reikalavimus – suteikiamas sertifikatas.

Sertifikatas yra elektroninio tipo. Jo nepadirbsi taip lengvai kaip popierinio sertifikato. Sertifikuojamas ne augintojas, o atskiros daržovių rūšys. Pas tą patį augintoją galima nusipirkti ir sertifikuotos, ir nesertifikuotos produkcijos, tad sekite informaciją ir žiūrėkite, kurioms daržovėms sertifikatas suteiktas, o kurioms ne.

Sertifikatas gali būti suteikiamas tik toms auginamoms kultūroms, kurias auginant pagal gamtinės žemdirbystės principus gaunama aukštesnė kokybė nei auginant pagal kitas žemdirbystės sistemas. Pupelės skonis, aromatas visose žemdirbystės formose maždaug vienodas, todėl jų nesertifikuojame. Pomidoro, agurko, morkos, kopūsto ir kitų daržovių užaugintų pagal GŽ principus skonis ir aromatas stipriai skiriasi nuo įprastai užaugintų, todėl jas sertifikuojame. Nesertifikuojame medžių vaisių, nes medis yra didelis organizmas, kurį sunku įtakoti, ir, pavyzdžiui, apleisto sodo obuoliai gali būti panašios kokybės kaip GŽ principais užaugintų obuolių. Todėl nėra prasmės sertifikuoti. Taip pat nesertifikuojame laukinės, pačios gamtos užaugintos produkcijos, kurią augintojas tik surenka, o ne augina. Gamta užaugina aukščiausios kokybės produkciją ir jai sertifikatų nereikia.

Antras lygis – kokybę tikrina pats valgytojas-pirkėjas, tai – Jūs. Jūs galite bet kada apsilankyti augintojo darže ir patikrinti ar tikrai gerai auginama produkcija.